...دشت هویج در بند

دشت هویج

دشت هویج

مطمئنا اولین کسی نیستم که در مورد مسائل زیست محیطی و تخریب و از بین بردن اونها مانند طبیعت، کوه، دشت و جنلگای این مملکت که معلوم نیست از کجا سرچشمه می گیره صورت می پذیره مینویسم.

داشتم یه نگاهی به وبلاگ دوست همنوردی می انداختم که متوجه شدم گویا این داستان دماوند و تخریب اون ادامه داره و شاید جدی ترم شده و دیدم اصلا موضوع که می خوام در موردش بنویسم کم اهمیت تر از اون باشه موضوع مثل همیشه کوه سر بلند و نماد ایران "دماوند" ه؛ که گویا شورای رینه با تصویب یک چی چیکی که منم نفهمیدم از کجاشون درآوردن از کسانی که قصد انجام کوهنوردی و صعود به قله دماوند رو دارند به بهونه ساخت سرویس بهداشتی و... عوارض دریافت می کنند و تا ندی نه می گذارند بری بالا نه زنجیر برات می اندازن تا رد بشی. من نمی دونم باید خنده کرد یا گریه از کار اینها؛ مگه یه اثر ملی صاحب داره؟! صاحب اون مردم و ملت اون مملکت هستند و هر وقت اینا دلشون بخواد نمی تونن واسه اون تصمیم بگیرن. چی بگم تا زمانی که هر کس سازه خودشه می زنه همینه، فدراسون کوهنوردی ما هم که گویا زورش نمی رسه و شاید هم خودش نفعی می بره فعلا کاری نکرده آخه شکایت پیش کی باید برد اون از جنگل ابر که دارن یه جاده رو از توش عبور می دن که خوشبختانه فعلا کار نیمه تعطیله اون از جنلگای شمال که در حال تخریب پولدارها و نفوذی هایی شده که به خاطر ساخت ویلا هر کاری میکنند از معدن تو علم کوه و خیلی موارد دیگه... و این هم از اثر ملی ایران، بام ایران، که دارن این بلا رو سرش میارن اگه راست میگن اول بیان بسازن بعد عوارض رو دریافت کنند اتفاقا چند وقت پیش یه پیشنهاد شده بود که برای صعود به دماوند، هم مجوز لازم بشه و هم پولی برای این کار دریافت بشه، که اگر اجرایی می شد دیگه لازم به این کارا نبود مگه کم از این آرارات همسایه داریم که داره این کارا رو انجام می ده.

بگذریم اونقدر خونم به جوش اومده یادم رفت اصلا چی می خواست بنویسم آها یادم اومد در مورد دشت هویج بود گویا این دشت هم داره دست خوش تغییراتی میشه اگه یه وقت تصمیم به صعود به قلل پرسون، ریزان، آتش کوه و یا ساکا و یا نه اصلا خواستید برید خود دشت، با حصاری مواجه شدید که دور تا دور دشت رو کشیدن زیاد تعجب نکنید و احتمالا باید از چابکی خودتون نیز استفاده کنید و با میله یا همچین چیزی از روی اون حصار رکورد بزنید و بپرید! دور تا دور این دشت رو با حصار فلزی پوشش دادن و فقط قسمت شمالی اون باقی مونده که اون رو هم به زودی حصار خواهند کشید بعد از کلی پرسه جو و سوال متوجه شدیم به خاطر اینکه دامها وارد این دشت نشن و اون رو تخریب نکنن این کار و انجام دادن که البته اگه اینطور باشه خوبه ولی یه وقت دیدی در آینده خواستن هزینه این حصار رو با دریافت ورودی به دشت جبران کنن و چون بهشون مزه میده دیگه دائمیش کنن و ما هم کم کم عادت کنیم دیگه برامون عادی بشه.

خلاصه اونقدر اتفاقات بزرگتر از این داره اطرافمون میفته که دیگه اینا خیلی پیش پا افتاده تره، فقط یادتون باشه اگه قصد صعود به قلل ذکر شده بالا رو داشتین حتما با خودتون میله پرش از ارتفاع رو ببرید...!

/ 6 نظر / 8 بازدید
ستاره

مطلب سودمندي بود..انشالله هميشه موفق باشي[گل]

کلماتی از یک کوهنورد

سلام دومین اطلاعیه صعود قلم مهرچال با مجموع 42 رای اکثر آرا رو به خودش اختصاص داد نظر سنجی تاریخ برنامه رو در وبلاگتون درج کنید تا به اطلاع عموم کوهنوردان برسد با تشکر

امین خادم

آی گفتی...یادت باشه خواستی بری دماوند کلنگ و میخ با خودت ببری واسه عوارض بگیر ها میگم...[نیشخند] آپ هستم یه سر بیا..

یلدا

مطلبتون خیلی خوب و تازه و نو بود[گل]

عرفان فکری

مرتضی جان سلام متاسف شدم با کمال افتخار در صعود قلم پذیرای شما و دیگر دوستان خواهم بود [لبخند] همیشه در اوج باشی [گل]